Współczesne projekty domów i mieszkań potwierdzają tezę, że właściciele nawet skromnego M4 chcą mieszkać we wnętrzach z charakterem. Dlatego jeśli i Ty masz dość pomalowanych na gładko ścian, skorzystaj z naszych podpowiedzi, które sprawią, że nowoczesność zagości także w Twoim gniazdku.

Przytulny beton architektoniczny

Zacznijmy od tego, że dobrze się mieszka w przytulnej, a jednocześnie ciekawie urządzonej przestrzeni. Jednym z jej wyznaczników jest ciekawa od strony wizualnej ściana w salonie – pomieszczeniu, któremu stawia się najwięcej wymagań pod kątem wygody oraz ergonomii, nie tylko z myślą o mieszkańcach. Niemniej, oryginalna ściana w salonie może spodobać się zwłaszcza zwolennikom minimalistycznego stylu – im mniej przeładowana półeczkami z mało potrzebnymi gadżetami, tym lepiej. Jednym z ciekawszych pomysłów jest położenie na niej betonu architektonicznego. Z jednej strony beton to materiał surowy, który może nadać wnętrzu industrialnego, loftowego sznytu, a z drugiej – intrygująca dekoracja, dzięki której nie musicie martwić się tym, co powiesicie na gołej, białej ścianie. Jeśli obawiasz się zbyt “fabrycznego” efektu, jaki betonowe płyty może potencjalnie nadać pomieszczeniu, wystarczy, że odpowiednio do zaimpregnujesz: istnieja specjalne preparaty, które należy nałożyć przed przyklejeniem betonu do ściany, by zyskać bardziej gładką strukturę, a tym samym – więcej przytulności.

Fotoobraz, zamiast kilkudziesięciu zdjęć

W niejednym mieszkaniu salon to ta część domostwa, w której powinno się zaznaczyć obecność każdego z członków rodziny lub wspomnienia z wakacyjnych wypraw. Dlatego właśnie często można zauważyć, że na centralnej ścianie w salonie zazwyczaj wiszą zdjęcia: dzieci, rodziców, dziadków, kuzynostwa… Czasem kolekcja ramek rozrasta się jednak do monstrualnych rozmiarów – zagracają nieco przestrzeń dzienną. Z pomocą przychodzą wtedy fotoobrazy drukowane na płótnie – czyli piękne płócienne tablice, na których można umieścić dowolną ilość fotografii, nie martwiąc się tym samym o miejsce dla kolejnego zdjęcia, bez którego ciężko się obejść. Fotoobraz to jedno z rozwiązań, dzięki którym nasza domowa przestrzeń zyska niesamowity charakter, przy jednoczesnym braku zagracania przedmiotami, które na co dzień zbierają tylko kurz. Można je również oprawić w ramę.

Mało tego – taki kolaż będzie pięknie zdobił wnętrze, ponieważ wybrane przez Ciebie fotografie nadrukowane na eleganckie płótno nabierają zupełnie nowego blasku. Aż będzie się chciało je wciąż odkrywać na nowo!

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *