Kompleksowe przygotowanie eleganckiego wnętrza w hotelu, biurze czy w salonie domowym wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Te z jednej strony powinny zwracać na siebie uwagę i podkreślać jakość wykonania całego pomieszczenia, a z drugiej nie mogą się zbyt mocno narzucać, będąc idealnym dodatkiem do pozostałych elementów. Taki efekt można osiągnąć, stosując płytki kwarcowe. Czym jest tego rodzaju glazura i jak najlepiej ją zastosować?

Natura daje zawsze najpiękniejsze efekty, a mieszanina naturalnych składników może dać wręcz powalające rezultaty. To zgodnie z tym podejściem przygotowywane są wielkoformatowe płytki kwarcowe, które świetnie komponują się z eleganckim i luksusowym wnętrzem.

Czym są płytki kwarcowe?

Płytki kwarcowe (które znajdziesz m.in. pod tym adresem: https://www.carrea.pl/sklep/salon/plytki/wielkoformatowe), znane są także jako spieki kwarcowe. Są mieszaniną kwarców, łupków, granitów w formie sproszkowanej i sprasowanej, przy dodaniu odpowiednich, wysokiej klasy barwników. Po utwardzeniu w piecu (pod specjalnie dobraną temperaturą), substancja twardnieje i zmienia się w niepowtarzalne, przepięknie wykonane i trwałe elementy glazurnicze.

Charakterystyczne dla płytek kwarcowych jest przede wszystkim ich niewielka grubość (osiągająca maksymalnie około 6mm) oraz lekkość. Stosowanie naturalnych, zmieszanych materiałów skalnych sprawia, że glazura ta jest bardzo wytrzymała i elegancka.

Gdzie stosuje się płytki kwarcowe?

Zastosowanie płytek kwarcowych jest bardzo szerokie. Występują one w wielu wariantach. Możesz znaleźć spieki przypominające surowy beton, marmur, lastryko czy innego rodzaju materiały najwyższej klasy. Ich lekkość i wytrzymałość sprawiają, że są świetnym elementem wykończenia wnętrz intensywnie użytkowanych (gastronomia, hotele, inne pomieszczenia użyteczności publicznej), ale też salonów, pokoi gościnnych czy oczywiście łazienek.

Co ważne, są świetnie dopasowane do siebie, zapewniając luksus i elegancję po położeniu. Pomagają rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie, idealnie nadają się zarówno na podłogę jak i na ściany.

Na co zwracać uwagę przy kładzeniu tego rodzaju płytek?

Klejenie powinno odbywać się na cienkiej warstwie, a układanie możliwie bez fug lub z ich jak najcieńszą warstwą. W ten sposób zachowasz odpowiedni efekt i cała powierzchnia będzie stanowiła litą całość. Zwróć uwagę na odpowiednie przygotowanie podłoża i wypoziomowanie ścian lub podłogi. To te detale stanowią klucz do osiągnięcia zamierzonego efektu ostatecznego.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *