Dywany w pastelowych kolorach to cenne dodatki do bardzo różnych wnętrz. Pełnią one nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także bardzo praktyczną. Chronią podłogę przed zniszczeniem, zapewniają możliwość poruszania się po przestrzeni bez obuwia, dają poczucie komfortu i miękkości. Ich dopasowanie do wnętrza także ma jednak znaczenie. Jak to zrobić?

Dywan boho z frędzlami — do jakiego wnętrza?

Dywany z frędzlami znane są przede wszystkim jako dywany boho. Dodatki te kojarzymy przede wszystkim z wnętrzami urządzonymi w stylu dość eklektycznym, łączącym różne wpływy. Styl boho odsyła do artystycznej bohemy lat 60. i 70. XX wieku, kiedy to łamanie oczywistych granic między stylami, łączenie ze sobą elementów z pozoru bardzo od siebie dalekich pozwalało uzyskać zupełnie nowych efekt. Warto pamiętać, że styl boho nie ma jakichś bardzo wyrazistych zasad. W stylu boho inspiracje etniczne pełnią bardzo ważną funkcję. Widać to bardzo dobrze, kiedy spojrzysz na dywany boho w sklep Eureka.

Takie dodatki w stylu boho możesz jednak wykorzystać nie tylko w przestrzeni urządzonej zgodnie z zasadami artystycznego nieładu. Świetnie taki dywan sprawdzi się w pokoju dziecięcym, gdzie nada przestrzeni więcej miękkości. Dywan z frędzlami, szary lub w innym pastelowym kolorze możesz także śmiało wykorzystać jako kontrast do minimalistycznie urządzonego salonu albo gabinetu.

Dodatki z frędzlami, dywany w kolorach ziemi — jaki efekt uzyskasz?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o samym stylu boho, sprawdź artykuł Styl boho w twoim domu – jak stworzyć wnętrze pełne inspiracji? Pamiętaj, że dodatki, które są charakterystyczne dla tego sposobu aranżacji, przestrzeni możesz jednak wykorzystać także w innej stylistyce. Dywan boho w każdej przestrzeni z pewnością sprawdzi się jako dodatek nadający wnętrzu więcej miękkości, budujący przytulny klimat, osłabiający mocne i wyraziste linie. Jeśli zależy ci na tym, aby wzmocnić efekt przytulności, sprawić, aby wnętrze bardziej zapraszało do spędzenia w nim czasu, dywan boho z pewnością będzie bardzo dobrym wyborem. Nietuzinkowy efekt dać mogą zarówno dywany typu shaggy, jak i modele sznurkowe.

Kolory ziemi, w których najczęściej występują dywany boho, wyciszają przestrzeń, dają wrażenie neutralności, zachęcają do spędzenia czasu w przestrzeni, uspokajają. Dają poczucie bliskości, kontaktu z naturą. Z tego też powodu świetnie sprawdzają się jako dodatki w sypialniach i salonach, które pełnią również rolę przestrzeni typowo wypoczynkowych, w których domownicy spotykają się po całym dniu. Salon urządzony w takim stylu z pewnością zachęca do tego, by spędzić w nim czas.

Dywan okrągły czy prostokątny?

Wybór między prostokątnym a okrągłym dywanem podyktowany powinien być charakterem wnętrza i pozostałych dodatków. Więcej w ofercie jest dywanów prostokątnych, z tego względu, że łatwiej dopasować je do różnego rodzaju przestrzeni. Jeśli jednak zależy ci na tym, aby bardzo mocno zmiękczyć przestrzeń, wprowadzić kontrast dla ostrych linii wnętrza, okrągły dywan także jest dobrym wyborem.

Przestrzeń w stylu boho

Stylem boho warto się zainspirować, ponieważ stanowi on bardzo ciekawą przeciwwagę dla chłodnego minimalizmu, który w ostatnich latach zdominował styl wielu przestrzeni. Boho pozwala zaś odsyłać ciepło, energię, miękkość, która często z bardzo zachowawczo urządzonych przestrzeni gdzieś ulatuje. Z miękkim dywanem boho możesz stworzyć przestrzeń, która zaprasza do odpoczynku, wyciszenia, pozwala odzyskać siły, zregenerować się i nabrać energii.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *