Zapewnienie dobrego źródła światła w pomieszczeniu jest bardzo istotne. Nie wystarczy tradycyjny, sufitowy żyrandol. Owszem, gwarantuje on niezbędne minimum, jednak dla maksymalnego komfortu to nie wystarczy. Z tego powodu ważne jest także aby zapewnić dodatkowe źródło światła. Świetnym rozwiązaniem w tym zakresie są stojące lampy.

Dlaczego warto zdecydować się na lampę podłogową lub stojącą i w jaki sposób skomponować ją z przestrzenią? Na co zwrócić uwagę? Dowiedzmy się nieco więcej na ten temat.

Lampy stojące – w jaki sposób mogą zmienić przestrzeń?

Dobrze dobrana lampa stojąca do salonu może zrobić to, czego nigdy nie osiągną popularne dzisiaj, kolorowe diody LED – stworzyć atmosferę rodzinnego ciepła i zamienić pomieszczenie w miejsce przytulne, w którym chce się przebywać. To piękne, atrakcyjne dodatki, które pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale i praktyczną. Ponadto nie można zapomnieć, że bardzo często lampy stojące dodają wnętrzu elegancji. Są one klasyczne, świetnie zgrywają się z domową atmosferą i dostępne są w wielu wzorach, dzięki czemu łatwo jest dobrać idealną dla siebie.

Lampa podłogowa czy lampa stojąca stołowa – co jest lepsze?

Obecnie w sklepach znaleźć można szeroki wybór lamp podłogowych oraz stołowych. Każda jest inna, każda może wyglądać pięknie – jaki model warto zatem wybrać? Przede wszystkim, warto określić ile przestrzeni może zostać przeznaczone na lampę. Modele podłogowe wymagają dodatkowego miejsca na ziemi, podczas gdy stołowe można postawić na szafce, półce lub, jak sama nazwa wskazuje, stoliku. Nie ma tu lepszego wyboru – można jedynie wybrać to, co w indywidualnym przypadku będzie bardziej odpowiednie. Bez względu na wszystko, warto zawsze stawiać na nowoczesną lampę, która będzie wykonana z solidnych materiałów, gwarantujących jej trwałość.

Lampy stojące – jakie warto wybrać?

Idealna lampa podłogowa, podobnie jak lampa stojąca na stolik jest przede wszystkim dopasowana do wystroju wnętrza. Przecież do pokoju w stylu boho nie będzie pasowała lampa na przykład w stylu glamour, i odwrotnie. Z tego powodu istotne jest, aby zwrócić uwagę na kolor, materiał, kształt produktu. Co więcej, dobrze dobrana lampa powinna mieć także odpowiednie wymiary. Warto postawić na modele z kloszem. Zapewnia on delikatne, rozproszone światło, które pozwala zbudować atmosferę ciepła, spokoju i prywatności.

Kategorie: Wnętrza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *