Przeprowadzka wymaga czasu i organizacji, aby zapewnić wszystkie ważne szczegóły.

Znajdź mieszkanie.


Wszystkie te czynności mogą być naprawdę przyjemne, jeśli odrobiłeś pracę domową i dobrze zaplanowałeś przeprowadzkę.

W idealnym przypadku, powinieneś obudzić się w dniu przeprowadzki z zapakowanymi i oznaczonymi kartonami, zorganizowanymi osobami i sprawami organizacyjnymi (takimi jak czynsz najmu i nowe podłączenia do sieci). W nowych zadaniach, powinieneś również mieć „pudełko priorytetowe” zapakowane i oznaczone etykietami z rzeczami, które będą Ci potrzebne od razu.

Staranna organizacja przed, w trakcie i po przeprowadzce jest kluczem do podboju przeprowadzki. Sprawdź te dziesięć szczegółów, nie powinieneś zapomnieć o dniu przeprowadzki.

1. Do skrzynki priorytetów dodaj wszelkie pozycje, które są potrzebne w ostatniej chwili, w tym leki, przybory toaletowe, ładowarkę do telefonów komórkowych i środki czyszczące. Przygotuj schładzacz jedzenia i napoje dla każdego. Jeśli będzie gorący dzień, spróbuj dodatkowych drinków!

2. Dbaj o wszystkie żywe ładunki, niezależnie od tego, czy są to Twoje dzieci, rośliny, kot, pies. Upewnij się, że wszystkie opiekunki, posiłki lub specjalny transport, który zaaranżowałeś, idą płynnie, dzięki czemu możesz skupić się na przeprowadzce wiedząc, że osoby znajdujące się pod Twoją opieką są bezpieczne i zadowolone.

3. Następnie zajmij się swoim starym mieszkaniem. Zapewnij sobie sprzątanie w ostatniej chwili, aby przygotować się do inspekcji, odłącz i przygotuj urządzenia, które zamierzasz zabrać, a także zostaw miejsce na śmieci.

4. Pamiętaj, że nie powinieneś tracić kaucji za normalne zużycie, ale jeśli stare mieszkanie zostało zniszczone, wynajmujący może doliczyć koszty naprawy. Ty i Twój wynajmujący powinniście rozwiązać te problemy podczas spaceru. Pamiętaj o pozostawieniu adresu do przekierowania.

5. Po odebraniu samochodu ciężarowego lub po przyjeździe osób przemieszczających się, upewnij się, że samochód został legalnie zaparkowany i że jest dużo miejsca pomiędzy pobliskimi samochodami. Upewnij się, że osoby, zarówno profesjonaliści, jak i przyjaciele, wiedzą, które pudełka i przedmioty są delikatne, aby można było zachować szczególną ostrożność. Ciężarówka powinna być dokładnie zapakowana, aby przedmioty nie przesuwały się podczas transportu.

6. Zanim się wprowadzisz, przeprowadź rozmowę z nowym wynajmującym. Upewnij się, że elektryczność i inne media działają. Wyjaśnij, które schody lub windy są dostępne oraz wszelkie inne zasady, których należy przestrzegać podczas przeprowadzki.

7. Koordynuj pracę załogi. Upewnij się, że każdy pomagający ma niezbędne numery telefonów komórkowych, a także, że wiesz, gdzie dostać klucz i zaparkować samochód ciężarowy przed przyjazdem.

8. Niezależnie od tego, czy wypożyczyłeś samochód ciężarowy, czy też wynająłeś osoby, sprawdź, czy nie zostały uszkodzone samochód ciężarowy lub jego zawartość, która wystąpiła podczas podróży i zanotuj to.

9. Należy dopilnować, aby osoby umieszczały pudełka i meble bezpośrednio we właściwych pomieszczeniach. Pozwoli to zaoszczędzić czas i wysiłek w ciągu następnego tygodnia lub dwóch podczas rozpakowywania. Upewnij się, że z przodu i pośrodku znajduje się skrzynka priorytetowa, do której masz łatwy dostęp.

10. Podziel się smacznym posiłkiem z przyjaciółmi lub wypłać pieniądze i podziękuj profesjonalistom. Czas na sen. Zabawa z wprowadzaniem się dopiero się zaczęła i będziesz musiał obudzić się odświeżony jutro!

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *