Piękny ogród jest fantastyczną rzeczą, a stworzenie przestrzeni, którą kochasz jest tak ważne dla twojego samopoczucia psychicznego, a także może być wielkim zainteresowaniem. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić.

1. Nie przesadzaj. Mimo, że wielkie, wspaniałe ogrody są przyjemnością do oglądania, to również wiele pracy, aby go utrzymać. Bądź realistą podczas planowania ogrodu. Trzymaj go na tyle małym i prostym, abyś mógł się do niego łatwo przyzwyczaić. W przeciwnym razie w końcu będziesz przesuwał swoje prace ogrodnicze.

2. Projektując ogród, zastanów się, jak go podlewać. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest ustanowienie regularnego cyklu nawadniania, w którym zapewnia się roślinom wodę o odpowiedniej porze dnia.

3. Dodaj ściółkę do rabat kwiatowych. Ściółka nie tylko pomaga glebie zatrzymać wilgoć, ale również utrzymuje chwasty w zatoce. Oznacza to, że możesz poświęcić mniej czasu na podlewanie i odchwaszczanie ogrodu.

4. Pozbywaj się szkodników. Ślimaki są znane z podjadania warzyw i młodych roślin. Jednym z bardzo skutecznych sposobów pozbycia się ich jest posypywanie ogrodu warzywnego zużytą kawą. Technika ta może okazać się bardziej skuteczna niż środki przeciwko ślimakom. Wystarczy pamiętać, aby okresowo ponownie nałożyć nowe podłoże kawy przez cały rok, aby móc trzymać ślimaki z dala.

5. Przetnij róże na początku sezonu. Używając dobrze ostrych nożyc do przycinania, wytnij martwe łodygi z krzewów róży. Należy również rozważyć wiosną dodanie nawozu do gleby, aby róże mogły pobierać potrzebne im składniki odżywcze. Po przycinaniu i nawożeniu można dodać ściółkę wokół krzewów róż. Usuń martwe kwiaty, aby zachęcić róże do kwitnienia przez cały rok.

6. Nadaj kształt swojej szklarni. Zacznij od dokładnego oczyszczenia wnętrza, pozbywając się starych doniczek, sadzonek i drzew. Wyczyścić również szybę, aby pomóc w usunięciu brudu lub zanieczyszczeń. Aby pozbyć się wszelkich potencjalnych chorób lub szkodników, upewnij się, że wszystkie garnki i powierzchnie w szklarni zostały zdezynfekowane. Upewnij się, że wewnątrz pomieszczenia jest odpowiednia wentylacja, aby zapobiec problemom związanym z czerwonymi roztoczami pająków.

7. Użyj kolb z wodą do przechwytywania wody deszczowej. Możesz znacznie zmniejszyć rachunki za wodę, przechwytując wodę dla ogrodu za każdym razem, gdy pada deszcz.

8. Uporządkuj trawnik. Zacznij od pozbycia się warstwy martwej materii organicznej zwanej strzechą. Proces ten polega na zgrabianiu trawnika za pomocą mocnego, elastycznego grabieży. Możesz również użyć maszyny do radzenia sobie z problemem, jeśli masz duży dziedziniec. Napowietrz glebę za pomocą widelca ogrodowego lub narzędzia napowietrzającego. Na koniec dodaj nawóz, aby trawnik pozostał zdrowy i wolny od chwastów. Nie zapomnij o ustaleniu regularnego harmonogramu koszenia, aby trawnik nie wydłużył się zbytnio.

9. Pomóż dzieciom rozwinąć miłość do ogrodnictwa. Bez względu na to, jak małe i starsze są Twoje dzieci, możesz je poprosić o pomoc w ogrodnictwie. Jest to doskonały sposób, aby nauczyć ich, skąd pochodzi żywność, taka jak warzywa i owoce. Może również pomóc w lepszym zrozumieniu zmieniających się pór roku i w zrozumieniu korzyści, jakie owady przynoszą naturalnemu ekosystemowi.

10. Zarezerwuj sobie czas i ciesz się ogrodem. Ogrodnictwo powinno być czymś więcej niż tylko pracą. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu w planie, aby usiąść na zewnątrz i cieszyć się pięknem przestrzeni.

Kategorie: Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *