Schody to bardzo ważny element każdego domu i mieszkania, w którym znajduje się piętro lub antresola. W niewielkich pomieszczeniach należy szukać sprawdzonych rozwiązań, które nie zajmują cennej przestrzeni, są stylowe, bezpieczne i wyglądają po prostu dobrze. Ciekawym pomysłem są schody zabiegowe drewniane. Naturalny materiał, ciepło drewna oraz solidne wykonanie sprawiają, że schody są rozwiązaniem na lata, wyglądają znakomicie i można instalować je nawet na małych powierzchniach.

Dlaczego warto stawiać na schody drewniane?

Schody zabiegowe drewniane to estetyczny i elegancki element wystroju w mieszkaniu. Schody nie zajmują dużo miejsca, można umieścić je praktycznie wszędzie — pod ścianą, na środku pomieszczenia. Dużą zaletą jest niewielka cena schodów oraz bardzo sprawna instalacja. Schody pasują niemal do każdego wnętrza. Szeroki wybór kolorów drewna pozwala dopasować styl schodów do pomieszczenia. Do schodów zabiegowych drewnianych można zainstalować dodatkową barierkę. Dzięki temu zyskuje się poczucie bezpieczeństwa oraz doskonały element wystroju. Schody drewniane są odporne na obciążenia, a odpowiednia impregnacja drewna zapewnia im wytrzymałość na uszkodzenia, zarysowania oraz zabrudzenia. Drewno pięknie prezentuje się we wnętrzach klasycznych, ale to też materiał, który doskonale ociepla surowe, industrialne pomieszczenia. Schody zabiegowe drewniane to rozwiązanie polecane szczególnie do mieszkań loftowych, z małym metrażem.

Gotowe schody modułowe — szybkie i niedrogie rozwiązanie

Schody zabiegowe drewniane składają się określonej ilości elementów. Łatwy i szybki montaż ogranicza czas wykończenia wnętrza, pozwala dopasować produkt do rodzaju pomieszczenia i do jego wielkości. Samodzielny montaż schodów pozwala również zaoszczędzić pieniądze. Warto zaznaczyć, że inwestor może wybierać nie tylko spośród kolorów schodów zabiegowych drewnianych, ale do wyboru jest również układ schodów — produkty o biegu lewoskrętnym lub prawoskrętnym. Schody montuje się na specjalnych stelażach — są to wytrzymałe kotwy metalowe oraz słupy podporowe. Montaż przy ścianie sprawia, że schody wyglądają bardzo dobrze, nie zajmują dużo miejsca i stanowią ciekawy element dekoracyjny. Dodatkowe barierki zapewniają lepsze bezpieczeństwo. Istnieje możliwość wykonania schodów na zamówienie — to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują niestandardowych schodów. W tym przypadku określa się ilość elementów oraz wymiary każdego stopnia — pozwala to stworzyć oryginalne rozwiązanie idealne do danego wnętrza.

Kategorie: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *