Poszukiwania łóżka idealnego, choć wydają się proste, w praktyce przysparzają wielu rozterek. Jak się okazuje, mebel do spania powinien być nie tylko estetyczny i designerski, ale także wygodny, funkcjonalny i w odpowiednich wymiarach. Gotowe produkty rzadko spełniają te wszystkie kryteria, dlatego rosnącą popularnością w ostatnich latach cieszą się łóżka tapicerowane na zamówienie.  Na jakie kwestie warto zwrócić uwagę przy wybieraniu takiego mebla?

Po pierwsze, odpowiednie wymiary

Nikt z nas nie lubi spać w zbyt wąskim łóżku, prawda? Odpowiednia szerokość, zwłaszcza jeśli chodzi o modele podwójne, to kluczowy aspekt komfortowego wypoczynku. Jak podpowiada producent łóżek tapicerowanych, ustalając wymiary stelaża oraz materaca, konieczne jest uwzględnienie zarówno aspektów praktycznych, jak i indywidualnych preferencji klienta. Co bierze się pod uwagę?

W pierwszej kolejności rozmiar sypialni. Ilość dostępnej przestrzeni determinuje rozmiar mebla – nie może być zbyt szeroki, ponieważ uniemożliwi to swobodne wchodzenie i wstawanie z łóżka oraz poruszanie się po pokoju. Najczęściej, jeśli łóżko tapicerowane na zamówienie ma służyć jednej dorosłej osobie, zaleca się standardowe wymiary – 90 cm x 200 cm. Dla dzieci można postawić na rozmiar 80 cm x 160 cm. Natomiast dla pary poleca się łóżka większe, np. małżeńskie o szerokości 160 cm lub 180 cm. Absolutnym luksusem w przypadku sporych sypialni będzie rozmiar 200 cm x 220 cm – w takim łożu pomieści się cała rodzina!

Rodzaj i wysokość wezgłowia

Kolejnym niepozornym, a bardzo ważnym aspektem w przypadku łóżek tapicerowanych jest styl i wysokość oparcia. Choć na rynku dostępne są meble bez zagłówka – nie poleca się z niego rezygnować, jeśli zależy nam na czystości ściany i wysokim komforcie wypoczynku.

Gdy sypialnia znajduje się na poddaszu lub chcemy postawić łóżko pod oknem – trzeba zmierzyć dostępną przestrzeń do linii załamania ściany lub do parapetu. Dzięki temu zyskamy pewność, że mebel z zagłówkiem bez problemu zmieści się w wyznaczonym miejscu. Wysokość wezgłowia powinna być także dostosowana do indywidualnych preferencji. Osoby lubiące czytać przed snem, mogą docenić wyższe modele, które zapewniają wsparcie dla pleców.

Wezgłowie może pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Producent mebli tapicerowanych na Śląsku – Cocodeco, umożliwia dostosowanie każdego aspektu łóżka na zamówienie do wizji kupującego. W związku z tym, w oparciu można umieścić wbudowane półki, oświetlenie ledowe, a nawet gniazdka elektryczne.

Warto także zwrócić uwagę na materiał obicia. W przypadku łóżek tapicerowanych na wymiar z wezgłowiem lepiej postawić na materiały o wysokiej trwałości i odporne na wycieranie. Dobrze sprawdzi się m.in. eko skóra czy szenil.

Meble tapicerowane Śląsk – kiedy wybrać łóżko z pojemnikiem?

Jeszcze jedną istotną do rozważenia kwestią jest wyposażenie łóżka w pojemnik na pościel. Takie rozwiązanie jest niewątpliwie praktyczne, pod warunkiem że faktycznie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni do przechowywania.

Na rynku dostępne są różne modele – m.in. skrzynie otwierane do góry lub wysuwane, pojemne szuflady. Wszystko jest uzależnione od tego, jaką ilością wolnego miejsca w pokoju dysponujemy. Jeśli łóżko stoi blisko ścian, otworzenie dość dużych szuflad może nie być takie proste. Schowki pod materacem pozwalają na przejrzyste przechowywanie pościeli lub innych przedmiotów i łatwy dostęp, za pomocą solidnego mechanizmu z systemem hydraulicznym.

Kategorie: Meble

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *