Wiosna jest w drodze, można ją poczuć w powietrzu (prawie). Jak lepiej uczcić cieplejszą pogodę, nadając ogrodowi bardzo potrzebną odmianę? Nawet ci z nas, którzy mają najbardziej zielone palce, znajdą w swoich ogrodach odrobinę szorstkości podczas zimy, szczególnie przy całej tej straszliwej pogodzie, którą mieliśmy okazję doświadczyć. Przyjrzyjmy się kilku stylowym i prostym sposobom, w jaki możesz zmienić swój ogród, w czasie wiosny.

Szybkie sprzątanie

Jeśli dotknęła Cię jakakolwiek zła pogoda, której doświadczyliśmy w ciągu ostatnich kilku miesięcy, to prawdopodobnie w Twoim ogrodzie będzie trochę pracy porządkowej do wykonania. Niezależnie od tego, czy wszędzie wieje wiatr, czy też deszcz zamienił trawę w bagno, ważne jest, aby najpierw zająć się tymi sprawami. Sprawdź prognozę pogody na suchy dzień, chwyć kalosze i wyjdź do ogrodu. Wszystko, co jest uszkodzone, powinno być spiętrzone w narożnik, do naprawy, gdy tylko nadejdzie czas, a wszystko inne powinno być ponownie umieszczone na właściwym miejscu. Jeśli gleba zamieniła się w błoto, poczekaj, aż będzie sucha i użyj maszyny rotacyjnej, aby ją oczyścić. Być może trzeba będzie wymienić niektóre obszary trawy lub darni, które zostały uszkodzone, lub posypać grubą warstwą materiału siewnego trawnika nad błotnistymi płatami.

Naprawy witalne

Wichura, której ostatnio doświadczyliśmy, z pewnością spowodowała pewne uszkodzenia w wielu naszych ogrodach. Jeśli w Twoim ogrodzie doszło do jakichkolwiek uszkodzeń, ważne jest, aby naprawa została wykonana jak najszybciej. Wymień popękane płyty chodnikowe, postaw nowe ogrodzenia ogrodowe i pozbywaj się wszystkiego, co jest nie do naprawienia. Dopiero po zakończeniu prac porządkowych i niezbędnych napraw, będzie można przejść na bardziej ekscytujące części renowacji ogrodu!

Transformacja

Miejmy nadzieję, że powinieneś mieć teraz ogród, który nie jest już błotnistym bagnem, z kawałkami ogrodzenia rozsianego po całym ogrodzie. Teraz nadszedł czas na ekscytującą część – metamorfozę. Oto kilka z naszych najlepszych wskazówek, aby stworzyć stylowy ogród szybko, łatwo i w przystępnej cenie:

Odrobina koloru – nie ma nic lepszego niż pięknie zabarwione liście wokół ogrodu, więc zainwestuj w nowe rośliny. Jeśli masz ograniczony budżet, sprawdź targowiska i sprzedaż w centrum ogrodniczym, gdzie można kupić tanie i wesołe kwiaty.

Wiecznozielone – uwielbiamy rośliny wiecznie zielone, ponieważ po powrocie zimy przestają one wyglądać tak sucho, jak nasz ogród. Kilka małych wiecznie zielonych roślin doda stylu każdemu ogrodowi.

Ogrody warzywne i ziołowe – jest coś naprawdę satysfakcjonującego w gotowaniu z własnymi warzywami lub ziołami. Nie mówimy, że musisz stać się w pełni samowystarczalny, ale mały ogródek ziołowy nie zaszkodziłby.

Jeśli masz trochę więcej gotówki do wydania, a następnie rozważyć kilka nowych mebli ogrodowych w okresie wiosennym. Och, i nie zapomnij o grillu!

Mamy nadzieję, że Twój ogród nie został zbytnio zniszczony przez zimowe burze i że nasze wskazówki pomogą Ci odzyskać go. Powodzenia i radości z wiosny!

Kategorie: Ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *